UNLEARNING – O PRZYSZŁOŚCI RELACJI MIĘDZY SZTUKĄ A ZMIANAMI SPOŁECZNYMI

Prezentujemy film, który powstał podczas 20. Przeglądu Sztuki SURVIVAL w ramach międzynarodowego projektu UNLEARNING.

Film powstał w ramach projektu UNLEARNING – 20 LAT SZTUKI NA RZECZ ZMIANY SPOŁECZNEJ W REGIONIE V4 podczas 20. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL – jednego z największych festiwali sztuki w przestrzeni publicznej w Europie Środkowej.

Aktywności zaplanowane we współpracy z partnerami z Czech, Węgier i Słowacji początkowo miały na celu dyskusję o podobieństwach i różnicach praktyk sztuki dążącej do oddziaływania społecznego w tych krajach. Jednak inwazja na Ukrainę dosadnie zrewidowała pytania dotyczące dystrybucji zasobów, kapitałów oraz wsparcia także w ramach geopolitycznego konstruktu Grupy Wyszehradzkiej

Projektowi towarzyszyć będą cztery publikacje mapujące społeczne konteksty praktyk artystycznych i instytucjonalnych w państwach Grupy Wyszehradzkiej. Teksty pojawią się w druku i online w postaci katalogu 20. Przeglądu Sztuki SURVIVAL, którego premiera odbędzie się 9. września podczas wydarzenia w Budapeszcie, organizowanego przez partnera projektu Pro Progressione.

szczegóły projektu tutaj.

Pokazy filmu, debaty problemowe i premiery katalogu odbędą się w kolejnych miesiącach w Słowacji (Creative Industry Kosice (CIKE) / www.cike.sk) i Czechach (Cultural Center Řehlovice / Kulturní Centrum Řehlovice / www.kcrehlo.cz).