Oprowadzanie z audiodeksrypcją i PJM | 20. SURVIVAL

Zapisy koordynuje Fundacja Katarynka.

SURVIVAL Z AUDIODESKRYPCJĄ

Już po raz kolejny zapraszamy na oprowadzanie z audiodeskrypcją w ramach Przeglądu Sztuki SURVIVAL. To dwudziesta edycja tego corocznego święta sztuki współczesnej, któremu od 4 lat towarzyszą oprowadzania z audiodeskrypcją i w Polskim Języku Migowym. Tegoroczna edycja gościć będzie w jednym z najsłynniejszych budynków Wrocławia – dawnym szpitalu Betania przy ulicy Traugutta, w którym przez kilka dziesięcioleci działał legendarny oddział dziecięcy. Poznamy jego historię i zwiedzimy wnętrza. Przede wszystkim jednak poczujemy sztukę najnowszą. Na SURVIVALU tradycyjnie czekać będą prace wizualne, dotykowe i zapachowe. Szczególnie ciekawa w tym roku będzie sekcja prac dźwiękowych. Artyści z Polski, Ukrainy, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Meksyku przygotowali realizację artystyczne, które absorbują wszystkie zmysły i trafnie nawiązują do hasła tej edycji SURVIVALU – „PIGUŁY”.

Kiedy – 26 czerwca (niedziela), godz.12.00

Miejsce zbiórki – przystanek „plac Zgody – Muzeum Etnograficzne” przy ulicy Tragutta 112

Dojazd – linie tramwajowe 3 i 5

SURVIVAL Z PJM

Oprowadzanie tłumaczone na Polski Język Migowy po dawnym szpitalu Betania przy ulicy Tragutta i wystawie sztuki najnowszej w ramach Przeglądu Sztuki SURVIVAL. Szpital Betania powstał w 1852 roku. Czynny był do 2015 roku. Leczono w nim osoby dorosłe i dzieci z całego Dolnego Śląska. W dniach 24 – 28 czerwca jego wnętrza zajmą artyści, którzy przygotowali ponad 30 prac artystycznych. Wśród nich są obrazy, fotografia, instalacje oraz prace dźwiękowe. W tym roku hasło SURVIVALU to „Piguły”. Artyści pokażą jego różne interpretacje, także komentując otaczającą nas rzeczywistość. Zapraszamy! Będzie duża dawka historii, tajemniczych miejsc w szpitalu i artystycznych doznań.     

Kiedy – 25 czerwca (sobota), godz.12.00

Miejsce zbiórki – przystanek „plac Zgody – Muzeum Etnograficzne” przy ulicy Tragutta 112

Dojazd – linie tramwajowe 3 i 5

zapisy na oprowadzanie z audiodeskrypcją i w Polskim Języku Migowym koordynuje Fundacja Katarynka: kontakt@fundacjakatarynka.pl