Dostępność

Ważne informacje przed wizytą:

jak wygląda teren

jak się przygotować

ciche godziny

Jak dojechać na SURVIVAL przeczytaj tutaj

Po wyjściu z dworca–Brochów lub przystanku autobusowego Brochów – Stacja Kolejowa skieruj się na zielony skwer. Tam przy ul. Semaforowej 4 znajdziesz punkt informacyjny – Infopunkt. Nasze osoby wolontariackie udzielą Ci tam wszystkich potrzebnych informacji. Otrzymasz również wydrukowaną mapę Przeglądu, na której będą oznaczone wszystkie miejsca związane z tegoroczną edycją. Spacer do niektórych z nich może chwilę potrwać, więc ubierz wygodne buty. Przed wejściem do różnych lokalizacji możesz napotkać kolejkę. Niektóre pomieszczenia są małe i liczba osób mogąca przebywać w środku jest ograniczona.

Dokładamy wszelkich starań, abyś czuł/czuła/czuło się u nas komfortowo i bezpiecznie. Pracujemy jednak w wielu miejscach jednocześnie, które są już stare i nigdy nie były przewidziane jako miejsce ekspozycji sztuki i przyjmowania publiczności. Dlatego na terenie Przeglądu możesz napotkać wiele barier architektonicznych takich jak: wąskie klatki schodowe i nierówne nawierzchnie. Niektóre pomieszczenia są zaciemnione, o niskim stropie.

Wystawa ulokowana jest w kilku miejscach na terenie Brochowa. Jest to pięć miejsc w budynkach, 2 lokalizacje w otwartej przestrzeni oraz Klub Festiwalowy pod namiotem. Wszystkie miejsca oznaczone są na mapie.
W budynku A (Dworzec Wrocław Brochów) znajduje się jedna praca.

Litery B oznaczają przestrzenie w plenerze, na których wystawiane są prace artystyczne. Trzy z nich znajdują się w okolicy Klubu Festiwalowego i jedna znajduje się koło willi przy ul. Semaforowej.

Budynek C to niewielki kiosk znajdujący się koło Klubu Festiwalowego. Są w nim wystawione dwie prace artystyczne.

Budynek D, czyli willa przy ul. Semaforowej, nie jest dostępny z poziomu gruntu. Wystawa znajduje się na parterze, w piwnicy, na piętrze i na poddaszu. Na wszystkie poziomy prowadzą schody. W niektórych pomieszczeniach może być ciemno, a w tym budynku pokazywane są prace dźwiękowe, które mogą generować głośne, nagłe dźwięki.

W budynku E wystawa odbywa się tylko na parterze. Do budynku prowadzą krótkie schody.
Budynek F to wieża ciśnień. Znajdują się w niej instalacje, które mogą generować głośne, nagłe dźwięki. Na każde piętro prowadzi wąska klatka schodowa.

Na Przeglądzie działa również Klub Festiwalowy, w którym możesz odpocząć lub skorzystać z oferty gastronomicznej. Jest on ulokowany pod namiotem i na wolnym powietrzu. W jego pobliżu znajduje się także dostępnościowa toaleta typu Toi-Toi.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zwiedzaniu wystawy, zaparkowaniu pojazdu lub chciałbyś/chciałabyś/chciałobyś, żebyśmy przeprowadzili oprowadzanie kuratorskie dla grupy osób z niepełnosprawnościami, daj nam znać mailem e.pluta@arttransparent.org.

W dniach 24–25.06 (poniedziałek–wtorek) w godzinach 12:00–13:00 wyciszone zostaną prace dźwiękowe oraz ograniczone silne bodźce świetlne i akustyczne.

21.06 PIĄTEK
godziny otwarcia wystawy: 12.00–22.00

14:00 KAW! Kid Art Walk – oprowadzanie dla dzieci w wieku 6–12 lat, prowadzi: Ewa Pluta (obowiązują zapisy), start: Infopunkt

22.06 SOBOTA
godziny otwarcia wystawy: 12:00–22:00

12:00 Oprowadzanie z pętlą indukcyjną, prowadzi: Ewa Pluta (zapisy koordynuje Fundacja Katarynka), start: dworzec kolejowy Wrocław Brochów

23.06 NIEDZIELA
godziny otwarcia wystawy: 12:00–22:00

12:00 Oprowadzanie z audiodeskrypcją, prowadzi: Ewa Pluta (zapisy koordynuje Fundacja Katarynka), start: dworzec kolejowy

24.06 PONIEDZIAŁEK
godziny otwarcia wystawy: 12:00–22:00

12:00–13:00 Ciche godziny – wyciszone zostaną prace dźwiękowe oraz ograniczone silne bodźce świetlne i akustyczne

16:00 SAW! Senior Art Walk – oprowadzanie dla seniorów, prowadzi: Ewa Pluta (obowiązują zapisy), start: dworzec kolejowy

25.06 WTOREK
godziny otwarcia wystawy: 12:00–22:00

12:00–13:00 Ciche godziny – wyciszone zostaną prace dźwiękowe oraz ograniczone silne bodźce świetlne i akustyczne

14:00 BAW! Baby Art Walk – oprowadzanie dla rodziców i opiekunów z małymi dziećmi (obowiązują zapisy), start: Infopunkt

22. Przegląd Sztuki SURVIVAL
FRENEZJA I NIEPODLEGŁOŚĆ
21-25.06.2024
osiedle Brochów, Wrocław

Organizatorka: Fundacja Art Transparent / www.arttransparent.org