SURVIVAL, który znacie wyrósł na kulturze zrzuty. Pierwsze edycje Przeglądu, które dla Was organizowaliśmy, z nie mniejszym z resztą zaangażowaniem niż dziś, odbywały się bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Idea zaistniała zanim nauczyliśmy się w prawidłowy sposób szukać funduszy. Dziś – jak wiecie – Przegląd Sztuki SURVIVAL to jedno z największych, niezależnych przedsięwzięć artystycznych w Polsce.

Dlaczego?

Od 16 lat jesteśmy w stanie go realizować z takim rozmachem tylko dzięki wsparciu ludzi i instytucji, którzy uwierzyli w naszą ideę, a która opiera się na artystycznym współdziałaniu i kreatywnym odkrywaniu miasta. Przez 16 lat wyprodukowaliśmy blisko tysiąc nowych prac artystycznych, promując wielu młodych artystów. I pomimo efemerycznego charakteru Przeglądu, właściwie tylko dzięki  szczegółowej dokumentacji i wyjątkowej urody, dobrze przygotowanym katalogom, jesteśmy w stanie promować najlepszą naszym zdaniem sztukę, jak i wspaniałe, choć często zapomniane, niejednokrotnie niszczejące i piękne miejsca. Tym, co wyróżnia nasze wydawnictwa, to ich niepowtarzalność – ukazują bowiem miasto, które ulega szybkim, licznym i momentami nieodwracalnym już metamorfozom.

SURVIVAL – nasz miejski i polski kapitał wspólny.

W tym roku chcemy upamiętnić wyjątkowy w swoim rodzaju pałac Wallenberg-Pachalych, który już być może w przyszłym roku będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż dziś.. Dlatego też chcemy zachęcić Was do współtworzenia katalogu dokumentującego 16. edycję Przeglądu.

Katalog ten będzie dokumentował wystawę pt. “Kapitał”. Znajdzie się w nim też opis niezwykłych losów pałacu Wallenberg-Pachalych. Aby powstał – niestety brakuje nam funduszy.

Dokładnie 30 000 tysięcy złotych. Taki jest koszt przygotowania, druku i dystrybucji tysiąca katalogów. Za tę sumę katalogi trafią bezpłatnie nie tylko do artystów, przyczyniając do upowszechniania ich sztuki, ale także do większości wyższych uczelni artystycznych w Polsce, instytucji akademickich zajmujących się badaniem sztuki współczesnej, do ponad pięćdziesięciu bibliotek rozlokowanych na terenie całego kraju, do blisko stu galerii w Polsce i za granicą, do licznych towarzystw kulturalnych i organizacji pozarządowych posiadających swoje siedziby w Polsce i za granicą.

W ten właśnie sposób promujemy nasz wspólny kapitał, jakim jest SURVIVAL. Katalog, tak jak wszystkie pozostałe, będzie również do bezpłatnego pobrania w sieci. Wreszcie też może także trafić do Ciebie, poprzez darowiznę przesłaną właśnie na ten konkretny cel. Jeden katalog to tylko i aż 30 zł.